Başlangıç / Kadınlar Konseyi

Kadınlar Konseyi

Kadınlar konseyi

Değerli Hemşehrilerim,
Ben Nebahat Cengiz (Duygulu).Lise öğrenimimi Kars’ta, Üniversiteyi İstanbul üniversitesi Edebiyat Fakültesinde tamamlayıp ilk görev yeri olarak Kars Kız İlköğretmen okulunu seçtim. Daha sonra eş durumumdan (Hüseyin Cengiz)Arpaçay, Ardahan, Keşan ve Adapazarı’nda görev yaptım. İstanbul Fenerbahçe Lisesinden emekli oldum.

Kars’a olan sevgim sebebiyle Vakfın kuruluşundan beri burada görev yapmaktayım.2010 yılından bu yana da Kadınlar Konseyi başkanlığında; çoğu öğrencim olan Nergis Aktaş(emekli öğrt.)Güldane Güven ( emekli öğrt.)Şükran Gazcı (Ev hanımı )Aynur Duman (Emekli öğrt.)Nurhan Türkoğlu(emekli öğrt.)Yıldız Taşdemir(emekli öğrt.)Zeynep Zaman(Ev hanımı)ile görev yapmaktayız.

Amacımız hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içinde doğup büyüdüğümüz topraklara hizmet etmek. Bu doğrultuda hemşehrilerimizi KAI Vakfında bir araya getirmek ve üniversitede okuyan Kars’lı öğrencilerimizin eğitimlerine katkıda bulunmaktır.

Kars, Ardahan ve Iğdır’lı hanımlara Vakfımız her zaman açıktır. Kadınlar konseyi her ayın ikinci Çarşamba’sı saat 13.00 da vakıf binamızda toplanmaktayız. Katılmak ve çalışmalarımızı görmek isteyen bayanları samimiyetle davet ediyoruz.

Sonsuz sevgi ve saygılarımızla….

Kadınlar Konseyi Başkanı

Nebahat CENGİZ